| Name | Offshore Structures Crane Test Water Bags |
|---|---|
| Material | Top-Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Feature | Durable And Reliable Construction |
| Name | Offshore Structures Crane Test Water Bags |
|---|---|
| Material | Top-Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Type | Parachute |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Usage | Weight Testing |
| Name | Marine Salvage Airbags |
|---|---|
| Feature | Excellent Buoyancy Capacity |
| Buoyancy | 1-100 Tons |
| Standard | IMCA D016 |
| Webbing Harness | 7:1 |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Application | Structural Load Testing, Proof Load Testing |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Product Name | Water Weight Bag |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Name | Heavy Duty Crane Load Test Water Bags |
|---|---|
| Feature | Adjustable Load Capacity |
| Material | Outstanding PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Capacity | 1T - 150T |