De cilindrische onderwater luchttilzak is een zwaar hefsysteem dat speciaal is ontworpen voor diepwaterheffen, grootschalige berging en zware maritieme engineeringoperaties. Vervaardigd met synthetische vezelstof met ultrahoge sterkte, gecombineerd met meerlaagse versterkte elastomeercoatings, biedt de zak een uitstekende treksterkte, drukbestendigheid en langdurige duurzaamheid onder extreme onderwateromstandigheden.
De cilindrische configuratie is ontworpen om de verticale hefefficiëntie te maximaliseren en tegelijkertijd een uitstekende stabiliteit onder hoge belastingen te behouden. De structuur minimaliseert spanningsconcentratie en zorgt voor een uniforme drukverdeling, waardoor deze bijzonder geschikt is voor het heffen van grote ondergedompelde structuren. Elke eenheid is uitgerust met versterkte hijsbanden, zware sluitingen, kleppen met hoge capaciteit en automatische overdruksystemen om een veilige en gecontroleerde werking te garanderen.
Verkrijgbaar in capaciteiten van 10 ton tot meer dan 500 ton, ondersteunt het systeem zowel standalone gebruik als modulaire configuraties. Het wordt veel toegepast in diepwaterberging, ondersteuning van offshore platforms en het heffen van grote structuren, en biedt een kosteneffectief en flexibel alternatief voor kraangebaseerde oplossingen.
Bij een berging van een vaartuig voor de kust van West-Afrika was een bevoorradingsschip van 2.500 ton gedeeltelijk gezonken op een diepte van ongeveer 45 meter na structureel falen. De bergingsoperatie vereiste een veilige en gecontroleerde hefmethode zonder uitsluitend te vertrouwen op zware kraanschepen vanwege de hoge operationele kosten en beperkte beschikbaarheid.
Hongruntong cilindrische onderwater luchttilzakken werden ingezet in een modulaire hefconfiguratie. Meerdere zakken met hoge capaciteit werden strategisch langs de romp geplaatst om de hefkrachten gelijkmatig te verdelen. Door gesynchroniseerde inflatie werd het vaartuig geleidelijk in fasen omhoog gebracht, waardoor de structurele integriteit werd gewaarborgd en plotselinge belastingen werden voorkomen.
De operatie werd succesvol afgerond met een reductie van bijna 40% in de totale bergingskosten. De modulaire aanpak zorgde voor nauwkeurige drijfvermogenregeling en verbeterde de veiligheid voor duikers. De klant benadrukte de betrouwbaarheid van het systeem, met name het vermogen om consistente prestaties te leveren onder diepwaterdruk en herhaalde zware belastingen.
| Productnaam | Onderwater luchttilzakken |
| Grondstof | Superieure PVC-coatingstof |
| Type | Cilindrisch |
| Grootte | 500 kg, 1000 kg, 5000 kg, 10000 kg, etc. |
| Dikte | 0,4 mm-2,5 mm, of op aanvraag |
| Kleur | Geel, Blauw, Zwart, etc. |
| Dichtheid | 0,33-0,9 g/cm³ |
| Veiligheidsfactor | 7:1 |
| Accessoires | Ventiel, Opblaasbare slang, Reparatiemateriaal |
| OEM | Welkom |
| Garantie | 3 jaar |
| Toleranties | +/- 0,03 op dichtheden, +/- 0,2 mm op dikte, +/- 0 tot +3 mm op breedte, +/- 0 tot +3 mm op lengte |
| Model | Drijfvermogen (kg) | Drijfvermogen (lbs) | Diameter (mm) | Lengte (mm) | Ongeveer. Gewicht (kg) |
|---|---|---|---|---|---|
| HM-C01 | 200 | 441 | 500 | 1.000 | 5 |
| HM-C02 | 500 | 1.103 | 800 | 1.000 | 8 |
| HM-C03 | 1.000 | 2.205 | 1.000 | 1.500 | 11 |
| HM-C04 | 2.000 | 4.410 | 1.300 | 1.500 | 20 |
| HM-C05 | 4.000 | 8.820 | 1.600 | 2.000 | 50 |
| HM-C06 | 6.000 | 13.230 | 2.000 | 2.000 | 66 |
| HM-C07 | 8.000 | 17.640 | 2.000 | 2.600 | 75 |
| HM-C08 | 10.000 | 22.050 | 2.400 | 2.400 | 80 |
| HM-C09 | 15.000 | 33.075 | 2.600 | 3.000 | 110 |
| HM-C10 | 20.000 | 44.100 | 3.000 | 3.000 | 130 |
| HM-C11 | 30.000 | 66.150 | 3.000 | 4.500 | 170 |
| HM-C12 | 50.000 | 110.250 | 4.000 | 4.000 | 220 |
| HM-C13 | 70.000 | 154.350 | 4.000 | 5.700 | 310 |
| HM-C14 | 100.000 | 220.500 | 4.000 | 8.000 | 450 |
| HM-C15 | 150.000 | 330.750 | 5.000 | 8.000 | 660 |
| HM-C16 | 200.000 | 441.000 | 5.000 | 10.000 | 900 |