| Name | Rubber Airbag |
|---|---|
| Reinforcement | Tyre Cord Fabric Layer |
| Feature | Durable Construction |
| Length | 3M-28M, Or As Request |
| Diameter | 0.5M-3.0M, Or As Request |
| Name | Airbag Ship Launching |
|---|---|
| Material | Professional-Grade Natural Rubber |
| Reinforcement | Tyre Cord Fabric Layer |
| Diameter | 0.5M-3.0M, Or As Request |
| Length | 3M-28M, Or As Request |
| Product Name | Airbag Launching Ship |
|---|---|
| Length | 3M-28M, Or As Request |
| Reinforcement | Tyre Cord Fabric Layer |
| Diameter | 0.5M-3.0M, Or As Request |
| Feature | Durable Construction |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Product Name | Marine Air Bag |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Color | Customers' Requirments |
| Product Name | Buoyancy Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |