| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Parachute |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Marine Salvage Lift Bags |
|---|---|
| Feature | Excellent Buoyancy Capacity |
| Material | PVC Coated Polyester Fabric |
| Buoyancy | 1-100 Tons |
| Standard | IMCA D016 |
| Name | Marine Salvage Lift Bags |
|---|---|
| Feature | Excellent Buoyancy Capacity |
| Material | PVC Coated Polyester Fabric |
| Buoyancy | 1-100 Tons |
| Standard | IMCA D016 |
| Usuage | Floating And Lifting |
|---|---|
| Inner Material | High Performance PVC |
| Reinforcement | Nylon Textile Cord Fabric |
| Design Lifespan | 6 To 10 Years |
| Warranty | 2 Years |
| Product Name | Marine Floating Barrier |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Type | Pillow |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Material | Superior Quality PVC Coated Polyester Fabric |
| Buoyancy | 1-100 Tons |
| Webbing Harness | 7:1 |
| Seams | RF Welded |
| Name | Underwater Salvage Air Lift Bags |
|---|---|
| Feature | Safety And Quality Assurance |
| Material | Premium PVC Coated Polyester Fabric |
| Buoyancy | 1-100 Tons |
| Webbing Harness | 7:1 |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |