| Reinforcement | Polyester Fabric |
|---|---|
| Name | Inflatable Marine Salvage Airbags |
| Buoyancy | 1-100 Tons |
| Material | PVC |
| Standard | IMCA D016 |
| Product Name | Marine Air Bag |
|---|---|
| Standard | ISO14409:2011 |
| Material | High Tensile NR |
| Outer Layer | Natural Rubber |
| Diameter | 0.5M-3.0M Or As Request |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Name | Parachute Lifting Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Material | Top-Quality PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top-Notch PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Product Name | Marine Air Bag |
|---|---|
| Material | High Tensile NR |
| Inner Layer | Natural Rubber |
| Reinforcement | Cord Fabric Layer |
| Outer Layer | Natural Rubber |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Product Name | Marine Air Bag |
|---|---|
| Standard | ISO14409:2011 |
| Outer Layer | Natural Rubber |
| Diameter | 0.5M-3.0M Or As Request |
| Inner Layer | Natural Rubber |