Τα υποβρύχια σακιά ανύψωσης με μαξιλάρι είναι φουσκωτές συσκευές υψηλής αντοχής που έχουν σχεδιαστεί για βαριά υποβρύχια ανύψωση, ανάκτηση βυθισμένων σκαφών, μετεγκατάσταση υποθαλάσσιου εξοπλισμού,και ελεγχόμενες δραστηριότητες επιβίωσης σε δύσκολα θαλάσσια περιβάλλονταΧρησιμοποιώντας πολυεπίπεδες συνθετικά υφάσματα που περιβάλλονται από καουτσούκ θαλάσσιας ποιότητας, οι αερόσακοι προσφέρουν εξαιρετική αντοχή στη τράβηξη, αντοχή σε υδροστατική πίεση,και αντοχή στην τριβή.
Η σχεδίαση τους σε σχήμα μαξιλαριού εξασφαλίζει ομοιόμορφη κατανομή του φορτίου, επιτρέποντας την ασφαλή ανύψωση ακανόνιστων ή μερικώς κατεστραμμένων δομών.και ικανή να ανυψώνει φορτία από 5 έως πάνω από 200 τόνους, αυτές οι τσάντες ανύψωσης είναι σχεδιασμένες τόσο για τη διάσωση σε βάθος νερού όσο και για εφαρμογές υπεράκτιας μηχανικής.
Μια εταιρεία διάσωσης του Βόρειου Ατλαντικού κατάφερε να βρει ένα φορτηγό 4.500 τόνων που είχε βυθιστεί μερικώς σε βάθος 20 μέτρων μετά από μια ισχυρή καταιγίδα.η λειτουργία που περιλαμβάνεται ακριβής, σταδιακή ανύψωση για να επιπλέει ξανά το σκάφος χωρίς να επιδεινώνεται η δομική βλάβη.
Οι δύτες εγκατέστησαν τους αερόσακους σε κρίσιμα σημεία του κύτους για να εξασφαλίσουν ισορροπημένη ανύψωση και κατανομή της πίεσης.,η μείωση της τάσης στροφής και η διασφάλιση της δομικής ακεραιότητας.με τους αερόσακους που στη συνέχεια αναπτύσσονται για την ανύψωση και την επανατοποθέτηση των μονάδων υπεράκτιας πλατφόρμας.
| Ονομασία του προϊόντος | Αεροσακούλες πλοίων |
|---|---|
| Πρωτοϋλικά | Υφάσματα επικάλυψης PVC υψηλής ποιότητας |
| Τύπος | Κελάρι |
| Μέγεθος | 500kg, 1000kg, 5000kg, 10000kg κλπ. |
| Δάχος | 0.4-1.2mm, ή κατόπιν αιτήματος |
| Χρώμα | Κίτρινο, μπλε, μαύρο, κλπ. |
| Σφιχτότητα | 00,33-0,9g/cm3 |
| Παράγοντας ασφάλειας | 7:1 |
| Συσκευές | Βαλβίδα, φουσκωτός σωλήνας, υλικό επισκευής |
| Εγγύηση | 3 χρόνια |
| Ανεκτικότητα | ±0,03 για τις πυκνότητες, ±0,2 mm για το πάχος, ±0 έως +3 mm για το πλάτος, ±0 έως +3 mm για το μήκος |
| Σχήμα | Δυνατότητα (kg) | Δυνατότητα (λιβρά) | Διάμετρος (mm) | Διάμετρο (mm) |
|---|---|---|---|---|
| HM-ULB100 | 100 | 220 | 1,020 | 760 |
| HM-ULB250 | 250 | 550 | 1,320 | 820 |
| HM-ULB500 | 500 | 1,100 | 1,300 | 1,200 |
| HM-ULB1000 | 1,000 | 2,200 | 1,550 | 1,420 |
| HM-ULB2000 | 2,000 | 4,400 | 1,950 | 1,780 |
| HM-ULB3000 | 3,000 | 6,600 | 2,900 | 1,950 |
| HM-ULB5000 | 5,000 | 11,000 | 3,230 | 2,030 |
Σημείωση: Τα άλλα μεγέθη μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις απαιτήσεις.