| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top-Notch PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Pillow |
| Feature | Durable And Reliable Construction |
| Product Name | Buoyancy Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Pillow |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Pillow |
| Feature | Durable And Reliable Construction |
| Product Name | Marine Floating Barrier |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Pillow |
| Name | Underwater Air Lifting Bags |
|---|---|
| Material | High-Quality PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Product Name | Buoyancy Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Name | Heavy Lifting Airbags |
|---|---|
| Feature | High Load-Bearing Capacity |
| Material | Natural Rubber |
| Reinforcement | Tyre Cord Fabric Layer |
| Diameter | 0.5M-3.0M, Or As Request |