| Product Name | Airbag Launching Ship |
|---|---|
| Reinforcement | Tyre Cord Fabric Layer |
| Feature | Durable Construction |
| Length | 3M-28M, Or As Request |
| Diameter | 0.5M-3.0M, Or As Request |
| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Maximum Buoyancy | 10T To 300T |
|---|---|
| Inner Material | High Performance PVC |
| Usuage | Floating And Lifting |
| Design Lifespan | 6 To 10 Years |
| Reinforcement | Nylon Textile Cord Fabric |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Ship Launching Airbags |
|---|---|
| Reinforcement | Tyre Cord Fabric Layer |
| Length | 3M-28M, Or As Request |
| Metal Parts | Q355, SS304, SS316 |
| Working Pressure | 0.05-0.25 MPA |
| Outer Inner Material | High Performance PVC |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Textile Cord Fabric |
| After Service | 24 Hours Per Day |
| Warranty | 2 Years |
| Usuage | Floating And Lifting |
| Product Name | Airbag Launching Ship |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Length | 3M-28M, Or As Request |
| Diameter | 0.5M-3.0M, Or As Request |
| Material | NBR |
| Product Name | Buoyancy Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Parachute |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Parachute |