| Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Design Lifespan | 6 To 10 Years |
| Working Pressure | 4-8 KPa |
| Usuage | Floating And Lifting |
| Inner Material | High Performance PVC |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Material | Top Notch PVC |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Material | Top Notch PVC |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Material | Top Notch PVC |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Material | Top Notch PVC |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As RequestA |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Product Name | Rubber Airbag |
|---|---|
| Standard | ISO14409:2011 |
| Working Pressure | 0.05-0.25 MPA |
| Outer Layer | NR |
| Feature | Safe And Environmentally Friendly |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Packaging | Pallets, Wooden Box |
| Usage | Weight Testing |
| Warranty | 3 Years |
| Name | Marine Airbag For Ship Launching |
|---|---|
| Reinforcement | Tyre Cord Fabric Layer |
| Diameter | 0.5M-3.0M, Or As Request |
| Length | 3M-28M, Or As Request |
| Layers | 5-13Ply, Or As Request |