| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Parachute |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Type | Parachute |
| Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Design Lifespan | 6 To 10 Years |
| Working Pressure | 4-8 KPa |
| Usuage | Floating And Lifting |
| Inner Material | High Performance PVC |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Pillow |
| Feature | Durable And Reliable Construction |
| Name | Marine Salvage Lift Bags |
|---|---|
| Feature | Excellent Buoyancy Capacity |
| Material | PVC Coated Polyester Fabric |
| Buoyancy | 1-100 Tons |
| Standard | IMCA D016 |
| Name | Marine Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Material | Top-Notch PVC Coating Fabric |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Feature | High Level Of Buoyancy |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Name | Marine Salvage Lift Bags |
|---|---|
| Feature | Excellent Buoyancy Capacity |
| Material | PVC Coated Polyester Fabric |
| Buoyancy | 1-100 Tons |
| Standard | IMCA D016 |