| Name | Underwater Salvage Air Lift Bags |
|---|---|
| Feature | Safety And Quality Assurance |
| Material | Premium PVC Coated Polyester Fabric |
| Buoyancy | 1-100 Tons |
| Webbing Harness | 7:1 |
| Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Cylindrical |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Cylindrical |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Parachute |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Pillow |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Feature | Durability And Flexibility |
|---|---|
| Material | Top-Grade PVC Coated Polyester Fabric |
| Buoyancy | 1-110 Tons |
| Standard | IMCA D016 |
| Webbing Harness | 7:1 |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
|---|---|
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Usage | Underwater Air Lifting, Salvage, Large Buoyancy |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |