| Name | Inflatable Salvage Tubes |
|---|---|
| Inner Material | High Performance PVC |
| After Service | 24 Hours Per Day |
| Reinforcement | Nylon Textile Cord Fabric |
| Warranty | 2 Years |
| Name | Inflatable Salvage Tubes |
|---|---|
| Inner Material | High Performance PVC |
| Inflatable Valve | Stainless Steel |
| Design Lifespan | 6 To 10 Years |
| Maximum Buoyancy | 5T To 300T |
| After Service | 24 Hours Per Day |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Textile Cord Fabric |
| Working Pressure | 4-8 KPa |
| Maximum Buoyancy | 5T To 300T |
| Usuage | Floating And Lifting |
| Name | Inflatable Salvage Tubes |
|---|---|
| Outer Inner Material | High Performance PVC |
| Reinforcement | Nylon Textile Cord Fabric |
| After Service | 24 Hours Per Day |
| Warranty | 2 Years |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Product Name | Marine Air Bag |
|---|---|
| Material | High Tensile NR |
| Inner Layer | Natural Rubber |
| Reinforcement | Cord Fabric Layer |
| Outer Layer | Natural Rubber |
| Product Name | Marine Air Bag |
|---|---|
| Material | High Tensile NR |
| Inner Layer | Natural Rubber |
| Diameter | 0.5M-3.0M Or As Request |
| Feature | Safe And Environmentally Friendly |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | Superior PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 100kg To 60 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Name | Marine Salvage Airbags |
|---|---|
| Reinforcement | Dipped Cord Fabric Layer |
| Buoyancy | 1-250 Tons |
| Diameter | 0.5M-3.0M, Or As Request |
| Length | 3M-28M, Or As Request |