Ο κυλινδρικός Υποβρύχιος Σάκος Ανύψωσης Αέρα είναι μια στιβαρή και ευέλικτη συσκευή άνωσης ειδικά σχεδιασμένη για θαλάσσιες εργασίες υψηλής συχνότητας σε απαιτητικά περιβάλλοντα όπως λιμάνια, εργοτάξια ποτάμιων έργων και έργα βυθοκόρησης. Κατασκευασμένος από ύφασμα πολυεστέρα υψηλής αντοχής με πολυστρωματική επίστρωση ανθεκτική στη φθορά, ο σάκος προσφέρει εξαιρετική ανθεκτικότητα στην τριβή, τη διάτρηση και τις μηχανικές κρούσεις.
Η κυλινδρική του διαμόρφωση εξασφαλίζει σταθερή απόδοση ανύψωσης και ομοιόμορφη κατανομή άνωσης, ακόμη και υπό άνισες συνθήκες φόρτωσης. Ο σάκος είναι εξοπλισμένος με ενισχυμένους ιμάντες ανύψωσης, βαρέως τύπου γάντζους και βιομηχανικές βαλβίδες πλήρωσης, επιτρέποντας ασφαλή και αποτελεσματικό χειρισμό κατά τη διάρκεια επαναλαμβανόμενων κύκλων χρήσης.
Διαθέσιμος σε ευρύ φάσμα χωρητικοτήτων από 3 τόνους έως πάνω από 250 τόνους, το προϊόν είναι ιδανικό για εφαρμογές συνεχούς χρήσης όπου η αξιοπιστία και η λειτουργική αποδοτικότητα είναι κρίσιμες. Είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για έργα που απαιτούν γρήγορη ανάπτυξη, επαναλαμβανόμενη ανύψωση και ελάχιστο χρόνο διακοπής λειτουργίας.
Σε ένα μεγάλο έργο επέκτασης λιμανιού στη Νότια Αμερική, οι εργολάβοι έπρεπε να ανυψώνουν και να επανατοποθετούν συχνά βυθισμένους σωλήνες βυθοκόρησης και βαρύ εξοπλισμό ιζημάτων σε ρηχά νερά γεμάτα με υπολείμματα. Το περιβάλλον λειτουργίας περιλάμβανε υψηλή θολερότητα, άνισες συνθήκες βυθού και απαιτήσεις συνεχούς καθημερινής χρήσης.
Οι κυλινδρικοί υποβρύχιοι σάκοι ανύψωσης αέρα Hongruntong επιλέχθηκαν λόγω της ανώτερης αντοχής τους στην τριβή και της αξιοπιστίας τους σε επαναλαμβανόμενες εργασίες. Οι σάκοι χρησιμοποιήθηκαν για την ανύψωση και σταθεροποίηση τμημάτων σωληνώσεων κατά τις διαδικασίες βυθοκόρησης και μετατόπισης.
Κατά τη διάρκεια μιας περιόδου τριών μηνών, οι σάκοι ανύψωσης αέρα αναπτύχθηκαν σε πάνω από 120 κύκλους ανύψωσης χωρίς σημαντική φθορά ή μείωση της απόδοσης. Η λειτουργική αποδοτικότητα αυξήθηκε κατά περίπου 40%, καθώς ελαχιστοποιήθηκε η ανάγκη για γερανούς βαρέως τύπου. Ο πελάτης ανέφερε μειωμένο κόστος συντήρησης και τόνισε την ανθεκτικότητα του προϊόντος ως βασικό πλεονέκτημα για μακροπρόθεσμα έργα.
| Όνομα Προϊόντος | Υποβρύχιοι Σάκοι Ανύψωσης Αέρα |
|---|---|
| Πρώτη Ύλη | Ύφασμα με Επίστρωση PVC Ανώτερης Ποιότητας |
| Τύπος | Κυλινδρικός |
| Μέγεθος | 500kg, 1000kg, 5000kg, 10000kg, κ.λπ. |
| Πάχος | 0.4mm-2.5mm, ή κατόπιν παραγγελίας |
| Χρώμα | Κίτρινο, Μπλε, Μαύρο, κ.λπ. |
| Πυκνότητα | 0.33-0.9g/cm³ |
| Συντελεστής Ασφαλείας | 7:1 |
| Αξεσουάρ | Βαλβίδα, Σωλήνας Φουσκώματος, Υλικό Επισκευής |
| OEM | Καλώς ορίσατε |
| Εγγύηση | 3 Χρόνια |
| Ανοχές | +/- 0.03 στις πυκνότητες +/- 0.2 mm στο πάχος +/- 0 έως +3mm στο πλάτος +/- 0 έως +3mm στο μήκος |
| Μοντέλο | Άνωση [kg] | Άνωση [lbs] | Διάμετρος [mm] | Μήκος [mm] | Περίπου Βάρος [kg] |
|---|---|---|---|---|---|
| HM-C01 | 200 | 441 | 500 | 1.000 | 5 |
| HM-C02 | 500 | 1.103 | 800 | 1.000 | 8 |
| HM-C03 | 1.000 | 2.205 | 1.000 | 1.500 | 11 |
| HM-C04 | 2.000 | 4.410 | 1.300 | 1.500 | 20 |
| HM-C05 | 4.000 | 8.820 | 1.600 | 2.000 | 50 |
| HM-C06 | 6.000 | 13.230 | 2.000 | 2.000 | 66 |
| HM-C07 | 8.000 | 17.640 | 2.000 | 2.600 | 75 |
| HM-C08 | 10.000 | 22.050 | 2.400 | 2.400 | 80 |
| HM-C09 | 15.000 | 33.075 | 2.600 | 3.000 | 110 |
| HM-C10 | 20.000 | 44.100 | 3.000 | 3.000 | 130 |
| HM-C11 | 30.000 | 66.150 | 3.000 | 4.500 | 170 |
| HM-C12 | 50.000 | 110.250 | 4.000 | 4.000 | 220 |
| HM-C13 | 70.000 | 154.350 | 4.000 | 5.700 | 310 |
| HM-C14 | 100.000 | 220.500 | 4.000 | 8.000 | 450 |
| HM-C15 | 150.000 | 330.750 | 5.000 | 8.000 | 660 |
| HM-C16 | 200.000 | 441.000 | 5.000 | 10.000 | 900 |
Υπό κανονικές συνθήκες, οι σάκοι μπορούν να επαναχρησιμοποιηθούν για εκατοντάδες κύκλους με σωστή συντήρηση.
Ναι, είναι εξαιρετικά αποτελεσματικοί σε ρηχά και περιορισμένα περιβάλλοντα όπως ποτάμια και λιμάνια.
Κατασκευάζονται με πολυστρωματικό ύφασμα με επίστρωση ειδικά σχεδιασμένο για να αντιστέκεται στην τριβή από άμμο και υπολείμματα.
Με σωστή προετοιμασία, η εγκατάσταση και το φούσκωμα μπορούν να ολοκληρωθούν μέσα σε λίγα λεπτά.
Αποφύγετε την επαφή με αιχμηρά αντικείμενα, παρακολουθήστε την πίεση του αέρα και βεβαιωθείτε για τη σωστή ανάρτηση πριν από τις εργασίες ανύψωσης.