| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg to 50 tons |
| Type | Pillow |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg to 50 tons |
| Type | Pillow |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg to 50 tons |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Feature | Durable and Reliable Construction |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg to 50 tons |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Usage | Underwater air lifting, Salvage, Large Buoyancy |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, or as Request |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Usage | Underwater air lifting, Salvage, Large Buoyancy |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, or as Request |
| Feature | High Level of Buoyancy |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, or as Request |
| Feature | High Level of Buoyancy |
| Valve | Inflation and Pressure Release |