| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Packaging | Pallets, Wooden Box |
| Usage | Weight Testing |
| Warranty | 3 Years |
| Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Parachute |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top-Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Cylindrical |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Feature | Durable And Reliable Construction |
| Packaging | Pallets, Wooden Box |
| Name | Underwater Lifting Bags |
|---|---|
| Material | Superior Quality PVC Coated Polyester Fabric |
| Buoyancy | 1-100 Tons |
| Webbing Harness | 7:1 |
| Seams | RF Welded |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Product Name | Water Weight Bag |
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Name | Parachute Lift Bags |
|---|---|
| Feature | High Level Of Buoyancy |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |