| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
|---|---|
| Material | PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Capacity | 15 Tons - 150 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Application | Structural Load Testing, Proof Load Testing |
| Capacity | 1T - 150T |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Usage | Underwater Air Lifting, Salvage, Large Buoyancy |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Feature | High Level Of Buoyancy |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Application | Structural Load Testing, Proof Load Testing |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Usage | Underwater Air Lifting, Salvage, Large Buoyancy |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Packaging | Pallets, Wooden Box |
| Product Name | Buoyancy Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top-Notch PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Name | Crane Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction |
| Material | High-Quality PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Capacity | 1T - 150T |
| Name | Heavy Duty Crane Load Test Water Bags |
|---|---|
| Feature | Adjustable Load Capacity |
| Material | Outstanding PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Capacity | 1T - 150T |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |