| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Packaging | Pallets, Wooden Box |
| Usage | Weight Testing |
| Warranty | 3 Years |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Packaging | Pallets, Wooden Box |
| Usage | Weight Testing |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Type | Parachute |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Name | Offshore Structures Crane Test Water Bags |
|---|---|
| Material | Top-Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Feature | High Level Of Buoyancy |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Usage | Underwater Air Lifting, Salvage, Large Buoyancy |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Feature | High Level Of Buoyancy |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Application | Structural Load Testing, Proof Load Testing |
| Capacity | 1T - 150T |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Application | Structural Load Testing, Proof Load Testing |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Feature | High Level Of Buoyancy |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |