| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Product Name | Buoyancy Bags |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
|---|---|
| Product Name | Buoyancy Bags |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Material | PVC |
| Diameter | 0.5M-3.5M, Or As Request |
| Accessories | Slings, Shackles |
| Standard | IMCA D016 |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
|---|---|
| Material | PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Capacity | 15 Tons - 150 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Material | First-Rate PVC |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Capacity | 1T - 150T |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Material | Top Notch PVC |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |