| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Packaging | Pallets, Wooden Box |
| Usage | Weight Testing |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Application | Structural Load Testing, Proof Load Testing |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Polyester Fabric |
| Diameter | 0.5M-3.5M, Or As Request |
| Length | 3M-28M, Or As Request |
| Inflation Tube | 30M, Free Of Charge |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Feature | High Level Of Buoyancy |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Type | Parachute |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Type | Parachute |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Type | Pillow |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |