| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Application | Structural Load Testing, Proof Load Testing |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Inflatable Buoyancy Bags |
|---|---|
| Feature | Durable, High-Pressure |
| Material | Natural Rubber |
| Reinforcement | Dipped Cord Fabric Layer |
| Buoyancy | 1-250 Tons |
| Product Name | Marine Air Bag |
|---|---|
| Feature | Safe And Environmentally Friendly |
| Material | High Tensile NR |
| Standard | ISO14409:2011 |
| Inner Layer | Natural Rubber |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | PVC Coating Fabric |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Name | Inflatable Lifting Bags |
|---|---|
| Material | Top-Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Product Name | Marine Air Bag |
|---|---|
| Feature | Safe And Environmentally Friendly |
| Material | High Tensile NR |
| Standard | ISO14409:2011 |
| Inner Layer | Natural Rubber |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Product Name | Marine Air Bag |
|---|---|
| Material | High Tensile NR |
| Standard | ISO14409:2011 |
| Feature | Safe And Environmentally Friendly |
| Reinforcement | Cord Fabric Layer |