| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Material | TOP-Grade PVC Coating Fabric |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Feature | Durable And Reliable Construction |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
|---|---|
| Customization | Available For Specific Sizes And Lifting Capacities |
| Standard | ISO9001, ISO14001 |
| Capacity | 1 Ton - 50 Tons |
| Thickness | 0.4mm-1.2mm, Or As Request |
| Feature | Safety And Reliability |
|---|---|
| Material | First-Rate PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Product Name | Buoyancy Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Application | Salvage Operations, Underwater Construction |
| Feature | Safety And Reliability |
|---|---|
| Material | First-Rate PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Product Name | Buoyancy Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Application | Structural Load Testing, Proof Load Testing |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |