| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Application | Structural Load Testing, Proof Load Testing |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Design Lifespan | 6 To 10 Years |
|---|---|
| Usuage | Floating And Lifting |
| Maximum Buoyancy | 250T To 300T |
| Inner Material | High Performance PVC |
| Reinforcement | Nylon Textile Cord Fabric |
| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Pressure Release Valve | HDPE |
|---|---|
| Design Lifespan | 6 To 10 Years |
| Inner Material | High Performance PVC |
| Working Pressure | 4-8 KPa |
| Maximum Buoyancy | 5T To 300T |
| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |