| 제품명 | 보트 리프트 도움 |
|---|---|
| 특징 | 내구성있는 구조, 쉬운 충전 및 비우기 |
| 보강 | 나일론 원단 |
| 애플리케이션 | 구조 부하 테스트, 교정 부하 테스트 |
| 리프팅 용량 | 200kg ~ 50 톤 |
| Design Lifespan | 6 To 10 Years |
|---|---|
| Usuage | Floating and Lifting |
| Maximum Buoyancy | 250T to 300T |
| Inner Material | High Performance PVC |
| Reinforcement | Nylon Textile Cord Fabric |
| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling and Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg to 50 tons |
| Pressure Release Valve | HDPE |
|---|---|
| Design Lifespan | 6 to 10 Years |
| Inner Material | High Performance PVC |
| Working Pressure | 4-8 kPa |
| Maximum Buoyancy | 5T to 300T |
| 제품 이름 | 보트 리프트 도움 |
|---|---|
| 특징 | 내구성 있는 구조, 쉬운 채우기 및 비우기 |
| 보강 | 나일론 섬유 |
| 소재 | PVC 코팅 직물 |
| 들어올림 능력 | 200kg ~ 50톤 |
| 제품 이름 | 보트 리프트 도움 |
|---|---|
| 보강 | 나일론 패브릭 |
| 재료 | PVC 코팅 직물 |
| 특징 | 내구성있는 구조, 쉬운 충전 및 비우기 |
| 두께 | 0.4mm-2.5mm 또는 요청대로 |
| Product Name | Boat Lift Helper |
|---|---|
| Feature | Durable Construction, Easy Filling and Emptying |
| Color | Black, Yellow, Orange, or as Request |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Material | PVC Coating Fabric |