| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Product Name | Water Weight Bag |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Material | Top Notch PVC |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Product Name | Water Weight Bag |
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Product Name | Water Weight Bag |
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Water Weight Bag |
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6 Ply, Or As Request |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Product Name | Water Weight Bag |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Product Name | Water Weight Bag |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Water Weight Bag |
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Customization Options | Logo Printing, Different Colors, And Additional Accessories Available |
|---|---|
| Standard | LEEA 051 |
| Manufacturer | Lifting Gear Hire Corporation |
| Color | Orange |
| Capacity | 1 Ton - 1000 Tons |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Product Name | Water Weight Bag |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Material | Top Notch PVC |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Product Name | Water Weight Bag |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |