Ο κυλινδρικός Υποβρύχιος Σάκος Ανύψωσης Αέρα είναι μια εξαιρετικά αποδοτική λύση θαλάσσιας άνωσης, σχεδιασμένη για ελεγχόμενες εργασίες ανύψωσης, εκτόξευσης και διάσωσης. Κατασκευασμένος από ύφασμα συνθετικών ινών υψηλής αντοχής σε συνδυασμό με πολυστρωματική πολυμερική επίστρωση, ο σάκος προσφέρει εξαιρετική αντοχή στην τριβή, τη διάβρωση από θαλασσινό νερό και την έκθεση στην υπεριώδη ακτινοβολία. Η κυλινδρική του δομή εξασφαλίζει ισορροπημένη κατανομή φορτίου και σταθερή απόδοση κάθετης ανύψωσης.
Διαθέσιμος σε χωρητικότητες που κυμαίνονται από μικρής κλίμακας εργασίες έως βαριές βιομηχανικές εφαρμογές, ο σάκος είναι εξοπλισμένος με ενισχυμένους ιμάντες ανύψωσης, βαλβίδες ασφαλείας και βελτιστοποιημένα συστήματα εισαγωγής αέρα. Αυτά τα χαρακτηριστικά επιτρέπουν ακριβή έλεγχο άνωσης και αυξημένη επιχειρησιακή ασφάλεια ακόμη και σε δυναμικές υποβρύχιες συνθήκες.
Αυτό το προϊόν εφαρμόζεται ευρέως στην εκτόξευση πλοίων, την υποβρύχια ανάκτηση, τις υπεράκτιες κατασκευές και τις επιχειρήσεις έκτακτης ανάγκης ανύψωσης. Μειώνει σημαντικά την εξάρτηση από βαριά μηχανήματα, βελτιώνει την αποδοτικότητα και μειώνει το λειτουργικό κόστος, διασφαλίζοντας παράλληλα υψηλά πρότυπα ασφαλείας.
Ένα ναυπηγείο παράκτιας ζώνης στην Ινδονησία χρειαζόταν μια αποδοτική λύση για την εκτόξευση φορτηγγών πλοίων 800-1.500 τόνων χωρίς επένδυση σε μόνιμη υποδομή ράμπας. Οι περιβαλλοντικές συνθήκες περιλάμβαναν άνισο βυθό και περιορισμένο χώρο εργασίας.
Οι κυλινδρικοί σάκοι ανύψωσης αέρα Hongruntong αναπτύχθηκαν κάτω από το κύτος του πλοίου. Μέσω ελεγχόμενης φουσκώματος, το πλοίο ανυψώθηκε και μεταφέρθηκε ομαλά στο νερό. Η επιχείρηση ολοκληρώθηκε με μειωμένο προσωπικό και χωρίς ζημιές από δομική καταπόνηση.
Σε σύγκριση με τα παραδοσιακά συστήματα εκτόξευσης, το έργο πέτυχε μείωση κόστους κατά 25% και βελτιωμένη επιχειρησιακή ευελιξία. Οι σάκοι επαναχρησιμοποιήθηκαν σε πολλαπλές εκτοξεύσεις, και ο πελάτης ανέφερε σταθερή απόδοση και ελάχιστες απαιτήσεις συντήρησης, αποδεικνύοντας ισχυρή αξιοπιστία.
| Όνομα Προϊόντος | Υποβρύχιες Σάκοι Ανύψωσης Αέρα |
| Πρώτη Ύλη | Ύφασμα Επίστρωσης PVC Ανώτερης Ποιότητας |
| Τύπος | Κυλινδρικός |
| Μέγεθος | 500kg, 1000kg, 5000kg, 10000kg, κ.λπ. |
| Πάχος | 0.4mm-2.5mm, ή κατόπιν αιτήματος |
| Χρώμα | Κίτρινο, Μπλε, Μαύρο, κ.λπ. |
| Πυκνότητα | 0.33-0.9g/cm³ |
| Συντελεστής Ασφαλείας | 7:1 |
| Αξεσουάρ | Βαλβίδα, Σωλήνας Φουσκώματος, Υλικό Επισκευής |
| OEM | Καλώς ορίσατε |
| Εγγύηση | 3 Χρόνια |
| Ανοχές | +/- 0.03 στις πυκνότητες, +/- 0.2 mm στο πάχος, +/- 0 έως +3mm στο πλάτος, +/- 0 έως +3mm στο μήκος |
| Μοντέλο | Άνωση (kg) | Άνωση (lbs) | Διάμετρος (mm) | Μήκος (mm) | Περίπου Βάρος (kg) |
|---|---|---|---|---|---|
| HM-C01 | 200 | 441 | 500 | 1.000 | 5 |
| HM-C02 | 500 | 1.103 | 800 | 1.000 | 8 |
| HM-C03 | 1.000 | 2.205 | 1.000 | 1.500 | 11 |
| HM-C04 | 2.000 | 4.410 | 1.300 | 1.500 | 20 |
| HM-C05 | 4.000 | 8.820 | 1.600 | 2.000 | 50 |
| HM-C06 | 6.000 | 13.230 | 2.000 | 2.000 | 66 |
| HM-C07 | 8.000 | 17.640 | 2.000 | 2.600 | 75 |
| HM-C08 | 10.000 | 22.050 | 2.400 | 2.400 | 80 |
| HM-C09 | 15.000 | 33.075 | 2.600 | 3.000 | 110 |
| HM-C10 | 20.000 | 44.100 | 3.000 | 3.000 | 130 |
| HM-C11 | 30.000 | 66.150 | 3.000 | 4.500 | 170 |
| HM-C12 | 50.000 | 110.250 | 4.000 | 4.000 | 220 |
| HM-C13 | 70.000 | 154.350 | 4.000 | 5.700 | 310 |
| HM-C14 | 100.000 | 220.500 | 4.000 | 8.000 | 450 |
| HM-C15 | 150.000 | 330.750 | 5.000 | 8.000 | 660 |
| HM-C16 | 200.000 | 441.000 | 5.000 | 10.000 | 900 |