| Name | Inflatable Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | Superb PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| OEM | Warmly Welcomed |
| Application | Salvage Operations, Underwater Construction |
| Material | Top Quality PVC Coating Fabric |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Product Name | Underwater Lift Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Pillow |
| Feature | Durable And Reliable Construction |
| Name | Inflatable Buoyancy Bags |
|---|---|
| Feature | Durable, High-Pressure |
| Material | Natural Rubber |
| Reinforcement | Dipped Cord Fabric Layer |
| Buoyancy | 1-250 Tons |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Material | Top-Quality PVC Coating Fabric |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
|---|---|
| Type | Cylindrical, Parachute, Pillow |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Valve | Inflation And Pressure Release |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Name | Heavy Duty Inflatable Air Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Usage | Underwater Air Lifting, Salvage, Large Buoyancy |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Feature | High Level Of Buoyancy |
| Name | Explosion Proof Ship Salvage Airbags |
|---|---|
| Feature | Wear Resistant, Explosion-proof |
| Material | High Performance Natrual Rubber |
| Inner Layer | Natural Rubber |
| Reinforcement | Cord Fabric Layer |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top-Notch PVC Coating Fabric |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |