| Feature | Durable Construction |
|---|---|
| Reinforcement | Tyre Cord Fabric |
| Tensile Strength | ≥18Mpa |
| Diameter | 0.5M-3.0M, Or Customized |
| Material | Robust Natrual Rubber |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Type | Pillow |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | TOP Grade PVC Coating Fabric |
| Type | Pillow |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Material | PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200kg To 50 Tons |
| Feature | Durable Construction, Easy Filling And Emptying |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Product Name | Boat Air Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Tyre Cord Fabric Layer |
| Diameter | 0.5M-3.0M, Or As Request |
| Feature | Durable Construction |
| Length | 3M-28M, Or As Request |