| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Product Name | Water Weight Bag |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Name | Crane Load Test Water Bags |
| Material | Top Notch PVC |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Features | Durability, Adjustable Weight |
|---|---|
| Product Name | Water Weight Bag |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Loadcell | 10-150 Tons |
| Product Name | Marine Air Bag |
|---|---|
| Material | High Tensile NR |
| Inner Layer | Natural Rubber |
| Outer Layer | Natural Rubber |
| Diameter | 0.5M-3.0M Or As Request |
| Name | Underwater Air Lift Bags |
|---|---|
| Material | Top-Notch PVC Coating Fabric |
| Lifting Capacity | 200Kg To 50 Tons |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Feature | Superior Buoyancy |
| Product Name | Buoyancy Bags |
|---|---|
| Feature | Superior Buoyancy |
| Material | Top Notch PVC Coating Fabric |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Color | Black, Yellow, Orange, Or As Request |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As RequestA |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Material | Top Notch PVC |
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |
| Name | Load Testing Water Bags |
|---|---|
| Reinforcement | Nylon Fabric |
| Layers | 1-6Ply, Or As Request |
| Material | Top Notch PVC |
| Thickness | 0.4mm-2.5mm, Or As Request |